• Assoc. Prof. Didem Öncel Yakar

Assoc. Prof. Didem Öncel Yakar

Follow a manual added linkLink to: Questions about breast cancer diagnosis and treatmentLink to: Questions about gallstonesLink to: Breastfeeding pregnancy related questionsLink to: Benign anorectal diseases

Follow a manual added linkFollow a manual added linkFollow a manual added linkFollow a manual added linkLink to: Benign anorectal diseases

Biography

April 2015   Associate Professor of General Surgery
2013 – 2022   Acıbadem Hospital Group İstanbul, Department of General Surgery, General Surgeon
2007 – 2008   VKV American Hospital İstanbul, Department of General Surgery, Liver-Pancreas Surgery Unit, General Surgeon
2006 – 2007   Istanbul University, Faculty of Medicine, Department of General Surgery, Liver-Pancreas-Biliary Tract Surgery Unit, Acting Faculty
2005 – 2006   University of Southern California, Keck School of Medicine Division of Trauma and Surgical Critical Care, Research Fellowship
1999 – 2004   İstanbul University, Faculty of Medicine, Department of General Surgery, Surgical Residency
1992 – 1998   İstanbul University, Faculty of Medicine, Medical Education

Assoc. Prof.  Dr. Didem Öncel Yakar is a Fellow of the American College of Surgeons (FACS).

Fellow of the American College of Surgeons - FACS

Dr. Didem Öncel Yakar Biography


Dr. Öncel Yakar graduated from Istanbul University Faculty of Medicine, in which she also completed her General Surgery residency. She then visited University of Southern California, Keck School of Medicine Division of Trauma and Surgical Critical Care as a research fellow.


Upon completion of her training, Dr. Öncel Yakar served in Istanbul University Faculty of Medicine followed by private practice in most prestigious private hospitals in Istanbul. She was appointed as an Associate Professor of General Surgery in 2015, which is a title held by very few women in Turkey. She has attended many scientific congresses home and abroad, and aided as a simultaneous translator in most of them.


Dr. Öncel Yakar is currently practicing medicine at her own clinic.

Assoc. Prof. Didem Öncel Yakar

Google Reviews

Her bir detayı tek tek anlatan,müthiş bir bilgi birikimine ve deneyime sahip harika hekim.bir de üstüne insana değer veren,güler yüzlü bir insan.daha ne olsun.ellerin dert görmesin hocam.yeni muayenehanen hayırlı uğurlu olsun.emin ellere emanetiz.

Tuğba bayrakci
Didem Hocanın bilgi ve tecrübesine güvenim sonsuz. Güler yüzüyle, kurduğu sıcak samimi iletişimle, hastaya yaklaşımıyla gerçekten işini layıkıyla yapan muhteşem bir doktor. Sorularımıza hiç bıkmadan sabırla cevap veren, işini aşkla yapan kıymetli bir hekim. Yıllık meme kontrollerimi Didem Hocadan başkasına asla yaptıramam.
semra demirel

2013 yılından beri tanıma şansı yakaladığım Didem Hanım, alanında en iyilerdendir. Cerrahi operasyon tecrübesini de deneyimlemiş biri olarak, hastalarına %100 güven veren, açıklayıcı yanıtları ile onları rahatlatan bir Hekim olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Kendisine çok uzak konumda olmama rağmen, kontroller için hiç düşünmeden giderim. Kendisini sürekli geliştiren, güler yüzlü, bıkmadan soruları yanıtlayan bir kişiliğe sahiptir. Gidemediğim zamanlarda telefon ile desteğini de esirgemez. Artık zaman kısıtı olmadan kendi muayenehanesinde bizleri ağırlayacağı için ayrıca memnunum. Başarılarınız daim olsun. İyi ki varsınız.

Zeynep Tosun

Yıllardır her türlü cerrahi problemimizde ailece ilk seçeneğimiz Didem Hocamız olmuştur. Mesleki anlamda kendisine o kadar güveniyoruz ki, ikinci bir hekim görüşüne gerek bile duymuyoruz. İletişim yönü çok kuvvetli ve samimi bir Hekim kendisi. Cerrahi muayene ve operasyonlar için gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Hakan Tosun
Didem Hanım ile iyi ki yollarımız kesişti. Kendisi hem alanında yetkin hem de insani yönü çok kuvvetli bir hekim. Şimdi Lima Med de. Tanışmamız şöyle: Birgün meme ultrasonu sonrası, hem de çok bilindik bir hastanede, biyopsi isteyeceğim diyip arkasını dönüp giden ilgisiz bir doktor sonrası başımdan kaynar sular dökülmüştü. Selase Hanım(oğlumun çocuk doktoru, o da harikadır bu arada) Didem Hanım’ın telefonunu verdi. Didem Hanım durumu irdeledi, kontrollerimi yaptı. Ve aslında bir risk olmadığını bana anlattı. Her yıl kontrolümü yapar. O nereye ben oraya.

 

Semin Öcal
Hasta ilk önce doktorun tavrı, tarzı ve davranışına bakar. Bu özellikler sevgili Didem Hanım’da fazlasıyla var. Hastayla kurduğu iletişim ve samimiyet ifadesi çokça hissediliyor. Kliniği temiz ve hijyenik. İçeri girdiğinizde gülen güzel bir yüz sizi karşılıyor, bu da sizi Didem Hanım’a daha da çekiyor. Bizim ve ailemiz için olmazsa olmazımız bir hekimimiz. Kendisine emekleri ve güler yüzü için çok teşekkür ederiz.
Huseyin Hacikadiroglu
Ailemizin genel cerrahı, sihirli neşter, yeni muayenehanesi hayırlı olsun 🙂
Burak Aksu Ortodonti
© 2024 - Didem Öncel Yakar, M.D., FACS, Associate Professor of General Surgery, Istanbul